Oliwa magnezowa – jak skutecznie uzupełnić niedobory magnezu w organizmie i sporządzić dezodorant za 1 zł?

Magnez jest bardzo ważnym mikroelementem dla zachowania zdrowia naszego organizmu. Pierwiastek ten wspiera około 300 reakcji biochemicznych w organizmie, zapobiega wielu schorzeniom oraz wspomaga ich leczenie. Działa korzystnie na układ krążenia, kostny, mięśniowy, nerwowy, hormonalny oraz trawienny.

Obecnie większość z nas cierpi na niedobory magnezu wywołane jedzeniem wysoko przetworzonej, rafinowanej żywności (wędliny, fast foody, lody, kawa, napoje gazowane i energetyczne, cukier, alkohol) i zbyt małej ilości surowych produktów roślinnych (sałatki, surówki). Jednak jest sposób by bezpiecznie i skutecznie uzupełnić niedobory tego pierwiastka.

Chlorek-magnezu-1

Jak skutecznie uzupełnić niedobory magnezu w organizmie?

Jednym z najszybszych rozwiązań, stosowanych przez większość Polaków, jest pójście do apteki i zakupienie magnezu w tabletkach. Tym sposobem wydamy fortunę na lepiej lub gorzej przyswajalne związki magnezu, ponieważ w przypadku osłabionej funkcji jelit i problemach z wchłanianiem, będziemy musieli przyjmować je latami. Alternatywą, którą polecamy jest chlorek magnezu sześciowodny (MgCl2 x 6H2O).

Magnez w takiej postaci możemy kupić przez internet, powinien być oznaczony jako CZDA (czysty do analizy) bądź spożywczy, unikajmy wersji technicznej – nie nadaje się do doustnego stosowania i może być zanieczyszczony metalami ciężkimi. Najlepiej oczywiście kupić duże opakowanie, czyli 1 kg chlorku magnezu, ponieważ taka postać może być przyjmowana z wodą do picia jak i do smarowania ciała czy kąpieli. Koszt to 13 – 20 zł/kg chlorku magnezu w postaci białych płatków.

Chcąc uzupełnić deficyt magnezu doustnie należy rozpuścić 1 łyżeczkę chlorku magnezu (CZDA lub spożywczego) w szklance wody i wypić 30 minut przed posiłkiem, nie więcej niż dwa razy dziennie by uniknąć efektu przeczyszczania. Organizm musi się na początku przyzwyczaić. Uwaga smak jest słono – gorzki, ale właściwości nie do przecenienia.

Nie każdy jednak ma sprawnie funkcjonujące jelita i dobrą wchłanialność, dlatego żeby pominąć układ trawienny, chlorek magnezu możemy stosować zewnętrznie przez skórę.

Chlorek-magnezu-3

Oliwa magnezowa stosowana na skórę oraz jako dezodorant

Do terapii stosowanej przez skórę potrzebujemy preparatu o nazwie oliwa magnezowa, który możemy sporządzić w domowym zaciszu. Potrzebny nam będzie chlorek magnezu sześciowodny (CZDA), woda i atomizer.

Składniki:

  • 1 część chlorku magnezu (30 ml)
  • 2 części wody (60 ml)

Porcję chlorku magnezu wsypujemy do naczynia i zalewamy chłodną wodą z kranu. Całość mieszamy i czekamy do momentu całkowitego rozpuszczenia się chlorku magnezu w wodzie. Gotowy płyn wlewamy do buteleczki ze sprayem. Oliwę magnezową możemy stosować na skórę całego ciała pomijając delikatną skórę twarzy i okolic oczu. Na początku może delikatnie mrowić, ale to uczucie po chwili mija i przychodzi odprężenie. Nie należy jej używać na skórę bezpośrednio po depilacji i występujące zranienia, ponieważ może spotęgować szczypanie.

Oliwa szczególnie polecana jest na obolałe mięśnie po ćwiczeniach, koi i rozgrzewa, dodatkowo likwiduje bóle stawów oraz kręgosłupa, poprawia jakość snu, redukuje stres i zmęczenie.

Oliwa magnezowa to nie tylko uzupełnianie cudownego pierwiastka, jakim jest magnez, ale również kosmetyk upiększający i doskonały dezodorant. Chlorek magnezowy ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego jest skutecznym dezodorantem mineralnym. Wystarczy psiknąć 1-3 razy pachy oliwą magnezową i delikatnie wmasować by utrzymać świeżość przez cały dzień. Dzięki takiemu dezodorantowi nie zatykamy gruczołów potowych, które pomagają nam usuwać toksyny z organizmu, a dodatkowo zapobiegamy rozwijaniu się bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu. Problem zostawiania śladów na ubraniach mamy z głowy i koszt wytworzenia to jedynie 1 zł. Co najważniejsze nie zawiera silnie szkodliwego i zatruwającego organizm aluminium, powszechnie dodawanego do wielu drogeryjnych dezodorantów oraz parabenów (sztucznych konserwantów).

Jak przygotować kąpiel w magnezie czyli domowe SPA?

Do wanny z ciepłą wodą wsypujemy jedną do dwóch szklanek chlorku magnezu sześciowodnego, następnie rozpuszczamy go w wodzie i moczymy się przez około 30 minut. W trakcie takiej kąpieli nie stosujemy żadnego mydła ani płynu do kąpieli, zaburzy to proces wchłaniania magnezu przez skórę. Po takiej kuracji możemy opłukać ciało czystą wodą. Kąpiele w chlorku magnezu możemy stosować dowolnie często, w zależności od potrzeby. My zachęcamy dwa razy w tygodniu, ponieważ przynosi ona natychmiastowe odprężenie, poprawia nastrój i stan skóry.

Równie relaksująco działa moczenie stóp, szczególnie polecane dla tych, którzy nie posiadają wanny. Do miski z wodą wsypujemy jedną do dwóch łyżek chlorku magnezu, rozpuszczamy i moczymy stopy około 30 minut. Po tym czasie płuczemy stopy w czystej wodzie. Skóra powinna uzyskać niesłychaną gładkość.

Zacisze Zdrowia

Wszystkie treści zamieszczone na blogu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie powinny zastępować profesjonalnej porady lekarskiej. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie zamieszczonych na blogu informacji.

Share Button

1 Comment

  1. […] Oliwa magnezowa – jak skutecznie uzupełnić niedobory magnezu w organizmie i sporządzić dezodor… […]

Dodaj komentarz