Domowy sprite i lemoniada

Dzisiaj mamy szybki przepis na domowy sprite lub lemoniadę w zależności czy lubimy gazowane napoje czy nie. Skoro nadeszły upały musimy sobie z nimi radzić i nawadniać organizm w naturalny sposób, ponieważ sklepowe soki i napoje są mocno słodzone cukrem, który przynosi więcej szkody niż pożytku i zakwasza organizm.

Sprite-domowy-1

SKŁADNIKI NA DOMOWY SPRITE (szklanka napoju):
250 ml wody gazowanej
0,5 cytryny
1 łyżeczka ksylitolu
2 kostki lodu (można pominąć)

SKŁADNIKI NA DOMOWY SPRITE (dzbanek napoju):
1 l wody gazowanej
2 cytryny
2 łyżki ksylitolu
8 kostek lodu (można pominąć)

Wszystkie składniki mieszamy dokładnie i gotowe.

Zamieniając wodę gazowaną na wodę zwykłą (przegotowaną i schłodzoną) otrzymamy DOMOWĄ LEMONIADĘ.

W składzie znajdziemy ksylitol, jest to tzw. cukier brzozowy w 100% naturalny (kupujmy oryginalny produkowany w Finlandii), ma właściwości antybakteryjne, odkwaszające organizm i jest najzdrowszą substancją słodzącą obok stevii. Przy dużym spożyciu może być kłopotliwy, ponieważ przeczyszcza. Dlatego stosujmy go z umiarem. Małym dzieciom (do 3 roku życia) zalecamy zastąpienie ksylitolu, naturalnym miodem od pszczelarza w niewielkiej ilości, żeby nie przyzwyczajać maluchów do słodkiego smaku i przyrządzić napój niegazowany.

Sprite-domowy

Mniam! Czy słyszeliście, że podobno w upały najlepiej pić ciepłe napoje np. herbatę owocową?

Zacisze Zdrowia

 

Wszystkie treści zamieszczone na blogu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie powinny zastępować profesjonalnej porady lekarskiej. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie zamieszczonych na blogu informacji.

Share Button

Dodaj komentarz