Ostropest plamisty – ratunek dla wątroby

Ostropest plamisty (Silybum marianum) magiczna roślina, która wspomaga i leczy wątrobę. Owoc ostropestu, wyglądający jak nasiona, zawiera m.in. zespół flawonolignanów określanych jako sylimaryna. To właśnie sylimaryna działa ochronnie na miąższ wątroby. Owoce używane są w postaci proszku, suchego wyciągu lub nalewki.

Często w sklepach dostępne są zmielone owoce ostropestu jednak lepiej jest kupować w całości i mielić samemu, by zachować jak najwięcej właściwości zioła.
Jedną łyżkę zmielonego ostropestu można dodać do jogurtu, twarożku lub płatków. Zalecana dzienna dawka to maksymalnie 200 mg wyciągu trzy razy dziennie.

Ostropest plamisty, oprócz wymienionych poniżej cennych właściwości, wspomaga również przepływ żółci, która dostaje się z wątroby do woreczka żółciowego i następnie do jelit, biorąc udział w trawieniu tłuszczów.

Wszystkie treści zamieszczone na blogu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie powinny zastępować profesjonalnej porady lekarskiej. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie zamieszczonych na blogu informacji.

Share Button

1 Comment

  1. removalist sydney says: Odpowiedz

    Hello to every body, it’s my first visit of this website; this web site consists of amazing and truly fine information in favor of visitors.|

Dodaj komentarz