Soda oczyszczona

Soda oczyszczona (wodorowęglan sodu) znana jako środek czyszczący i spulchniający do wypieku ciast oraz chleba. Jednak niewiele osób wie, że soda posiada wysoko zasadowe właściwości, które neutralizują kwasy i eliminują bakterie.

Soda oczyszczona doskonale neutralizuje kwasy produkowane przez bakterie, które niszczą szkliwo, pomaga powstrzymać stany infekcyjne i zapalne zębów.

Jest to bezpieczny i skuteczny proszek do zębów, nie ma działania ścierającego więc nie uszkadza szkliwa. Wystarczy zwilżyć szczoteczkę, nałożyć na nią sody i wyszczotkować zęby. Można również płukać jamę ustną roztworem sody oczyszczonej.
Dodając wodorowęglan sodu do kąpieli stóp, możemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Stosowany do kąpieli ciała zmiękcza skórę i łagodzi oparzenia słoneczne.

W domu soda oczyszczona przydaje się do czyszczenia i polerowania armatury łazienkowej. W połączeniu z octem daje efekt natychmiastowej reakcji chemicznej, usuwającej zanieczyszczenia i bakterie z czyszczonej powierzchni.

By zmniejszyć ból gardła dodajemy 1/2 łyżeczki sody do szklanki wody i płuczemy gardło co 4 godziny. Zobojętniamy w ten sposób kwasy wywołujące ból.

Za pomocą sody oczyszczonej możemy wykonać bardzo prosty test na zakwaszenie naszego żołądka. Jest on stworzony do funkcjonowania w środowisku kwaśnym, natomiast nieprawidłowa dieta, używki oraz leki mogą zobojętniać sok żołądkowy co prowadzi do różnych chorób i alergii. Gdy wstaniemy rano, na czczo, wypijmy około 150 ml wody z łyżeczką świeżej sody oczyszczonej. Po wypiciu od razu zaczynamy mierzyć czas do momentu aż nam się odbije. Prawidłowy czas, oznaczający dobre zakwaszenie żołądka, to 40 – 90 sekund. Nie mylmy jednak zakwaszenia żołądka z zakwaszeniem organizmu, ponieważ to drugie może skutkować wieloma poważnymi schorzeniami.

Wszystkie treści zamieszczone na blogu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie powinny zastępować profesjonalnej porady lekarskiej. Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wykorzystanie zamieszczonych na blogu informacji.

Share Button

1 Comment

  1. Niczego sobie 🙂

Dodaj komentarz